tel. +48 518 184 528

Przejdź do
Koszyk: 0
Przejdź do kasy
 
 

Porady

Jak czyścić meble ze skóry ekologicznej?

Jedną z wielu zalet decydujących o ich wyborze jest stosunkowo duża odporność na zabrudzenia. Na skórzanej tapicerce znacznie trudniej o trwałe plamy aniżeli na powierzchni wykończonej tkaniną. Nie oznacza to jednak całkowitego braku ryzyka wystąpienia zabrudzeń, a czasami nawet trudnych do usunięcia. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji, aby nie zniszczyć mebli?

Mimo że skóra ekologiczna posiada podobne walory estetyczne jak naturalna, wykazuje nieco inne właściwości. Dlatego, podejmując się czyszczenia tak tapicerowanych mebli, należy upewnić się, z jaką powierzchnią faktycznie mamy do czynienia.
Sposoby czyszczenia zależą od rodzaju i stopnia zbrudzenia.

  1. W przypadku lekkich zabrudzeń wystarczy delikatnie przetrzeć powierzchnię mebli miękką szmatką namoczoną w ciepłej wodzie z mydłem (lub płynem do mycia naczyń jeśli plamy są tłuste). Należy przy tym uważać, aby szmatka nie była zbyt morka, a tylko wilgotna. Po umyciu powierzchnię warto jeszcze dokładnie przetrzeć suchą szmatką, aby usunąć z tapicerki ewentualny nadmiar wilgoci.
  2. W przypadku trudnych do usunięcia plam i związanego z tym ryzyka uszkodzenia powierzchni najlepiej zdecydować się na specjalny preparat przeznaczony do czyszczenia powierzchni ze skóry ekologicznej. Nie tylko pozwoli on zlikwidować zabrudzenia, ale też odświeży powierzchnię mebli, przywracając ich estetyczny wygląd. Zawsze jednak należy się upewnić, że preparat odpowiada rodzajowi tapicerki.

Uwaga! Skóra ekologiczna nie powinna być poddawana czyszczeniu środkami zawierającymi alkohol, naftę lub wosk, gdyż może to być przyczyną pęknięć. Dlatego zawsze należy dokładnie sprawdzić skład wybieranych preparatów.

Inne porady

Jak czyścić meble rattanowe i wiklinowe?

Meble rattanowe i wiklinowe to z pewnością bardzo funkcjonalny, ale także ozdobny dodatek do naszych pomieszczeń. Aby jednak służyły nam jak najdłużej warto o nie prawidłowo zadbać. W jaki sposób?

Zobacz

Jak pozbyć się naklejek z mebli?

Wiele osób lubi ozdabiać swoje meble dekoracyjnymi naklejkami. Po latach jednak kiedy gusta się zmieniają pojawia się problem z ich ściągnięciem. Okazuje się jednak, że w prosty sposób można się pozbyć.

Zobacz

Jak woskować drewno?

Wosk to jeden z najlepszych sposobów, na zabezpieczenie i podkreślenie piękna drewnianych mebli. Aby woskowanie było skuteczne należy jednak pamiętać o kilku rzeczach.

Zobacz

Jak pozbyć się zapachu pleśni w szafie?

Niekiedy zdarza się, że z naszej szafy wydziela się brzydki zapach. Jak w prosty sposób można sobie poradzić w takiej sytuacji?

Zobacz

Jak usunąć drobne zarysowania z mebli?

Drobne zarysowania można usunąć za pomocą orzechów włoskich. Wystarczy kilka razy nacierać zarysowaną powierzchnie. Po chwili rysy już nie będą widoczne.

Zobacz

Jak usunąć pleśń z dywanu?

Jeżeli plamy na dywanie są stosunkowo „świeże” można usunąć je za pomocą wilgotnej szczoteczki i wody utlenionej lub płynu do naczyń.

Zobacz

Jak usunąć plamy z masła z dywanu?

Nadmiar masła należy usunąć z dywanu jak najszybciej za pomocą wilgotnego ręcznika. Pozostałe plamy znikną po zastosowaniu płynu do naczyń lub proszku do prania rozcieńczonego w wodzie.

Zobacz

Jak usunąć wosk z dywanu?

Na początek należy odkleić tyle wosku z dywanu ile jesteśmy w stanie. Jego resztki należy zamrozić – można obłożyć je kostkami lodu i poczekać, aż stwardnieją do tego stopnia, aż będzie można je całkowicie wykruszyć

Zobacz

Jak usunąć wymiociny z dywanu?

Najlepiej usunąć je za pomocą wilgotnej szczoteczki z dodatkiem detergentu. Jeżeli jednak na naszym dywanie pozostaną jeszcze ślady, należy wyczyścić je za pomocą mieszanki wody z płynem do naczyń i solą.

Zobacz

Jak usunąć plamy z wina z dywanu?

Namiar wylanego wina należy jak najszybciej wytrzeć za pomocą ręcznika papierowego, tak aby nie dostał się on w głąb dywanu.

Zobacz

Jak usunąć szminkę z dywanu?

Plamy ze szminki powstałe na dywanie można usunąć za pomocą miękkiej ściereczki lub szczoteczki nasączonej w wodzie z dodatkiem płynu do naczyń lub proszku do prania. Zabrudzone miejsca należy czyścić, aż do usunięcia wszystkich plam.

Zobacz

Jak usunąć sadzę z dywanu?

Resztki sadzy z dywanu można usunąć za pomocą odkurzacza. Należy jednak pamiętać, aby unikać przesuwania końcówka ssącą wzdłuż dywanu. Powinno to całkowicie usunąć sadzę, bez pozostawiania plam.

Zobacz

Jak usunąć plamę z piwa z dywanu?

Nadmiar rozlanego piwa wycieramy za pomocą ręcznika papierowego. Pozostałe plamy usuniemy za pomocą wody z niewielką ilością octu lub płynu do naczyń. Dywan czyścimy, aż do usunięcia wszystkich plam, tak aby pozbyć się także charakterystycznego zapachu.

Zobacz
  1  2  3  4    
loading

Chcesz się z nami skontaktować?
Masz pytanie do naszych ekspertów?
Zadzwoń: +48 518 184 528 lub zostaw wiadomość - skontaktujemy się z Tobą.

Szybki kontakt